Brązowa tarcza w Rankingu Głównym Techników 2022

Miło nam poinformować, że Technikum nr 13 w ZSG-T w Łodzi ponownie znalazło się na liście najlepszych techników w Polsce w opublikowanym Rankingu Perspektyw 2022 zdobywając brązową tarczę. Bardzo dobrze wypadła nasza szkoła w rankingu maturalnym, gdzie uplasowaliśmy się na 105. miejscu w Polsce.

„Jasełka Bożonarodzeniowe”

Tradycją naszej szkoły jest, że uczniowie przygotowują przedstawienie jasełek, które zawsze można było podziwiać podczas apelu wigilijnego w sali gimnastycznej. Niestety trwająca pandemia uniemożliwiła wystawienie jasełek w tradycyjnej formie. Jednak to nie oznacza, że jasełek w tym roku nie będzie! Zapraszamy do obejrzenia filmu, gdzie uczniowie klasy 3PA przybliżają nam tajemnicę Bożego Narodzenia. 

Sybir oczami młodych – rozstrzygnięcie konkursu

Jak co roku, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Sybir oczami młodych”. Jego najważniejszym celem jest poszerzanie wiedzy o losach Sybiraków oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Uczestnicy konkursu wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne, nawiązujące do utworów poetyckich polskich Sybiraków. Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie zajęła Aleksandra Słupczyńska z kl. IV GL, drugie – Julia Freier… Czytaj dalej »

Wycieczka zawodowa do Jarocina

Dnia 05 listopada 2021 r. uczniowie z technikum leśnego uczestniczyli w zawodowej wycieczce do Jarocina. Odwiedzili tam bardzo nowoczesny ośrodek szkółkarsko-nasienny Nadleśnictwa Jarocin. Dzięki uprzejmości Pana kierownika – Grzegorza Musieli, zapoznali się z nowoczesnym procesem wyłuszczania nasion, szkółkarstwem i przechowalnictwem nasion i sadzonek. Odwiedzili również jedyny w Polsce Ośrodek Techniki Leśnej, gdzie mieli okazję zobaczyć, jak… Czytaj dalej »

Wystawa prac uczniów klas pierwszych

W szkole można obejrzeć wystawę prac uczniów klas pierwszych. Prace wykonane były na lekcjach plastyki w ramach projektu „Drzewo -historia, symbol, przesłanie” przygotowanego przez panią Beatę Bugaj-Tomaszewską. Podziwiamy talent młodych twórców.

I edycja konkursu wiedzy o Łodzi

Wiktoria Stańczyk z klasy 3GA została finalistką I edycji konkursu historyczno – geograficznego wiedzy o Łodzi dla młodzieży szkolnej Moja fotogeniczna Łódź – „Tajemnice zielonej Łodzi” .Gratulujemy!

Szkoła do hymnu

W środę 10 listopada 2021 r. przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób ZSG-T im Sybiraków w Łodzi włączy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Informatycy z klasy 4ib na podium

Miło nam poinformować, że zespół SAPI składający się z czterech uczniów klasy 4ib: 1.      Sebastian Kuciński 2.      Adrian Marciniak 3.      Patryk Pawłowski 4.      Ivan Pshevorskyi zdobył 3 miejsce w konkursie organizowanym  w ramach Łódzkich Dni Informatyki 2021 za projekt aplikacji E-San. Projekt aplikacji startował w kategorii: Zdrowa (e)forma Opiekunem był p. Jerzy Kośliński. W konkursie startowały 34 zespoły. Link do filmu

XXIII memoriał Stanisława Jagiełły w biegu na orientację

W dniu 29.10.2021 odbył się XXIII memoriał Stanisława Jagiełły w biegu na orientację. Tradycyjnie w przededniu Święta Zmarłych zawody dedykowane są utrwaleniu pamięci wieloletniego nauczyciela naszej szkoły. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, klasa 3 PB przy pomocy nauczycieli: Moniki Kosakowskiej, Piotra Przybycina, Marcina Pękali, Sebastiana Sadowskiego i Piotra Stasiaka zorganizowała nasze mistrzostwa szkoły w… Czytaj dalej »