DZIEŃ SYBIRAKA

Z okazji Dnia Sybiraka – Patrona Szkoły, który przypada 17 września, biblioteka szkolna zaprezentowała część swoich zbiorów. W tym roku wystawa poświęcona jest sybirackim wspomnieniom. Informujemy, że w niedzielę 19 września 2021 r. o godzinie 12.30 w Archikatedrze Łódzkiej zostanie odprawiona msza święta w intencji Sybiraków. Wszystkich chętnych zapraszamy.

Warsztaty dla ósmoklasistów

14 września gościli w naszej szkole uczniowie Szkoły Podstawowej nr 120, którzy mieli możliwość naocznie przekonać się jak wygląda nauka przedmiotów geodezyjnych, leśniczych i informatycznych w technikum.

Arena Młodych

W poniedziałek 13 września 2021 r. uczniowie nasze szkoły uczestniczyli w „Arenie Młodych”, która w tym roku odbyła się na łódzkim stadionie ORŁA. Był wspólny śpiew, taniec, modlitwa, uwielbienie. Młodzi przybyli odpowiadając na zaproszenie Metropolity Łódzkiego, Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Wielu z naszych uczniów włączyło się czynnie w organizację tegorocznego spotkania.

List gratulacyjny dla szkoły za wyniki na egzaminie maturalnym

W dniu 3 września 2021 r.  dyrektor szkoły Grażyna Załuga odebrała z rąk Prezydenta Miasta Łodzi pani Hanny Zdanowskiej list gratulacyjny dla Dyrekcji i Rady Pedagogicznej ZSG-T za uzyskanie przez uczniów w minionym roku szkolnym jednego z najwyższych wyników na egzaminie maturalnym spośród łódzkich szkół.

Szczepimy się

Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniach 13 – 16 września 2021 w przychodni wskazanej dla naszej szkoły będzie możliwe zaszczepienie chętnych uczniów przeciwko COVID-19. Prosimy o zapoznanie się z materiałami informacyjnymi opublikowanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki zamieszczone na : https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien–informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek. Zainteresowani szczepieniem rodzice uczniów niepełnoletnich powinni dostarczyć do szkoły… Czytaj dalej »

Rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022

Wszystkich uczniów ZSG-T im. Sybiraków w Łodzi zapraszamy 1 września 2021 r. na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego według harmonogramu: · godzina 9 30 – klasy pierwsze spotykają się na sali gimnastycznej, po części oficjalnej przechodzą z wychowawcami do wyznaczonych pracowni, · godzina 11 00 – klasy starsze przychodzą bezpośrednio na spotkania z wychowawcami do… Czytaj dalej »

Znakomite wyniki matury w ZSG – T

Miło nam poinformować, że do egzaminu dojrzałości w majowej sesji przystąpili wszyscy tegoroczni absolwenci ZSG – T, a 92% spośród nich egzamin zdało. Dla porównania: tegoroczna zdawalność matury w województwie łódzkim wyniosła 73% (w tym 79% w liceach oraz 62% w technikach). Pięciu spośród sześciu abiturientów ZSG – T, którym nie powiodło się w majowej… Czytaj dalej »

MAMY WAKACJE !!!

25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Najpierw przyszli uczniowie uczęszczający do klas po szkole podstawowej, a potem klasy starsze. Części oficjalne, podczas których pani Dyrektor wręczyła wyjątkowo dużo świadectw z wyróżnieniem oraz nagrody,  odbyła się na świeżym powietrzu. Potem były jeszcze krótkie spotkania z wychowawcami, które zamknęły ten nietypowy rok szkolny. A teraz już pora… Czytaj dalej »

Zwierzęta chronione

Uczniowie klasy IC zachęcają wszystkich swoich kolegów, aby przed wyjazdem na wakacje poszerzyli swą wiedzę na temat zwierząt chronionych. W tym celu przygotowali oni dla Was prezentację, ukazującą wybrane gatunki. Pamiętajcie, aby w czasie wakacji nie płoszyć zwierząt, nie niszczyć ich gniazd, legowisk, nor, ale także nie dokarmiać ich. Jeśli jesteście ciekawi, które zwierzęta są… Czytaj dalej »