W dniach 24 – 28 kwietnia 2023 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole grupę 20 nauczycieli z Turcji, Portugalii, Norwegii, Czech oraz Słowacji w ramach projektu Erasmus+ Realistic Education Among Digital Youth. Nasi uczniowie wraz z kadrą pedagogiczną zorganizowali dla gości warsztaty zawodowe z informatyki, geodezji i leśnictwa. W programie pobytu znalazły się także wizyty w redakcji Expressu Ilustrowanego i Dziennika Łódzkiego, a także w łódzkiej firmie informatycznej GroMar, specjalizującej się w tworzeniu platform e-learningowych dla szkół w Polsce i Europie. Ponadto zaoferowaliśmy naszym gościom bogaty program kulturalny, który obejmował między innymi zwiedzanie Stacji Radegast, Cmentarza Żydowskiego, Księżego Młyna i Orientarium, a także Łazienek Królewskich i Starego miasta w Warszawie.

Zachęcamy do zapoznania się pod poniższym linkiem z artykułem z Expressu Ilustrowanego o projekcie R.E.A.D.Y:

https://expressilustrowany.pl/nauczyciele-kilku-krajow-i-edukacja-cyfrowa-uczestnicy-programu-erasmus-w-lodzkim-technikum-nr-13-i-w-naszej-redakcji/ar/c5-17487743