W ramach XXIV edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych zostały przeprowadzone trzy konkursy: fotograficzny, literacki i plastyczny. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 111 uczniów z 32 szkół zawodowych z naszego miasta i województwa łódzkiego. W projekt zaangażowanych było 47 nauczycieli, artystycznych opiekunów młodzieży.

Wśród finalistów znalazła się uczennica klasy III gl Wiktoria Kram.

Serdecznie dziękuję Wiktorii Kram za włączenie się do grona społeczności, dla której twórcze odkrywanie prawd i wyrażanie pokładów emocji za pomocą artystycznej ekspresji jest równie istotne, jak edukacja zawodowa.

Beata Żok.

Niebieska ściana

Niebieska ściana.

Pobrudzona przez spocone ciało,

wyszczerbiona przez wściekłą pięść,

wyniszczona przez emocje.

Współczesna ściana płaczu.

Zagubione dusze

szukają w niej oparcia.

Nagminnie pozostaje jedynym świadkiem

zamachu na uczucia kruchej istoty.

Bierny obserwator,

który opłakuje te sceny

opadającą farbą.

Ma związane ręce,

więc w ciszy

podpiera wiotkie istnienie.