W dniach 14-16 września klasy 4Pa, 4Pb i 4Ga pojechały na 3 dniową wycieczkę. Pierwszego dnia spłynęliśmy kajakami Czarną Hańczą. Podziwiając malownicze krajobrazy musieliśmy uważać na bliskie spotkanie z naturą – łabędzie. Zgromadziwszy siły na kolejny dzień wyruszyliśmy do Wilna. Tam zobaczyliśmy mauzoleum z sercem marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomnik słynnego historyka Joachima Lelewela. Odwiedziliśmy piękną świątynie św. Piotra i Pawła, która urzeka swą bielą i licznymi rzeźbami. Na starówce ujrzeliśmy słynną Ostrą Bramę, o której pisał Adam Mickiewicz. Byliśmy też u niego w domu oraz miejscu gdzie był więziony. W czasie wolnym mieliśmy okazję skosztować regionalnych kulinariów. Wieczorem – dyskoteka, na odstresowanie po ciężkim dniu. Na koniec, aby uczcić naszych patronów szkoły, odwiedziliśmy Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Z autoprzewodnikiem  poznaliśmy historię Sybiraków, co uwydatniło przeżywanie Dnia Sybiraka w naszej szkole po powrocie. Wycieczkę uznajemy za udaną, a wrażenia są niezapomniane.