Nasza szkoła dołączyła do grona szkół ponadpodstawowych objętych patronatem naukowym Wojskowej Akademii Technicznej. 28 maja 2026 r. porozumienie o współpracy podpisały: prorektor ds. studenckich WAT dr hab. Monika Szyłkowska, prof. WAT oraz dyrektor Zespołu Szkół Geodezyjno-Technicznych im. Sybiraków w Łodzi p. Grażyna Załuga.  

W ramach patronatu naukowcy i studenci z Wojskowej Akademii przyjeżdżają do szkół, aby prowadzić tam wykłady i warsztaty, a uczennice i uczniowie odwiedzają WAT. Specjalnie dla nich organizowany jest Dzień Otwarty WAT, podczas którego odbywają się pokazy fizyczne, chemiczne i elektroniczne, można zwiedzić laboratoria wydziałowe i obejrzeć sprzęt wojskowy. Strony zobowiązały się do współorganizowania konkursów i imprez o charakterze popularnonaukowym i poznawczym dla uczniów i studentów (olimpiady, festiwale nauki, dni otwarte itp.) oraz udziału studentów w spotkaniach naukowo-edukacyjnych i promocyjnych oraz wydarzeniach patriotycznych organizowanych przez szkołę. Obok lekcji, warsztatów i wykładów nauczycieli akademickich WAT oferuje szkołom szansę na specjalistyczne przygotowanie przyszłych kandydatów na studia.