Tegoroczna Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej odbyła się w Bydgoszczy. Naszą szkołę reprezentowała trójka najlepszych uczniów klas trzecich i czwartych wyłonionych podczas eliminacji szkolnych:  

  • Sandra Wójcik – klasa IV GA 
  • Bartosz Pospiszył – klasa IV PA 
  • Jakub Berliński – klasa IV PA. 

Zmagania wśród 25 najlepszych szkół geodezyjnych z całej Polski zakończyliśmy na ósmym miejscu. Oprócz zmagań drużynowych, największe emocje budził finał. Najlepsza 20–stka uczestników walczyła o tytuł finalisty. Do etapu centralnego zakwalifikowali się Bartosz Pospiszył oraz Jakub Berliński, którzy zajęli odpowiednio ósme i dziesiąte miejsce spośród 75 uczestników oraz uzyskali tytuł finalistów, który gwarantuje otrzymanie indeksu na studia geodezyjne na dowolnie wybraną uczelnię oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminów zawodowych. 

Aby uprzyjemnić czas i zintegrować młodzież, organizatorzy – Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, zabrali uczestników i ich opiekunów na wycieczkę po Bydgoszczy oraz zwiedziliśmy m.in. Młyny Rothera czy Muzeum Mydła i Historii Brudu. Będziemy miło wspominać ten wyjazd, nie tylko z powodu osiągnięcia wysokich wyników, ale także z powodu nawiązania nowych znajomości. 

Gratulujemy całej trójce i życzymy im samych sukcesów w dalszej geodezyjnej ścieżce zawodowej.