10 listopada 2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Sybir oczami młodych”. To już ósma edycja tego konkursu, którego głównym celem jest utrwalanie pamięci o tragicznych losach Sybiraków.

Uczestnicy konkursu wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne, nawiązujące do utworów poetyckich polskich zesłańców. Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie zajęła Aleksandra Urbańska z klasy III AC, drugie – Zofia Strycharska z kl. IV PB, a trzecie miejsce zostało przyznane ex aequo Matyldzie Wieczorek z kl. IV PA i Ninie Maksymowicz z kl. I C. Jury przyznało również wyróżnienia. Otrzymali je: Julia Freier (IV PA), Bartosz Tarczyński (IV PA) i Oliwier Smulski (III AC). W kategorii – szkoły podstawowe – pierwsze miejsce zajęła Oliwia Bąk z Polskiej Szkoły Sobotniej w Wielkiej Brytanii, natomiast drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano. Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Radę Osiedla Julianów – Marysin – Rogi, Radę Rodziców Zespołu Szkół Geodezyjno–Technicznych oraz Związek Sybiraków.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a nagrodzonym – serdecznie gratulujemy!