Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, po dwóch latach przerwy, w szkole odbyła się uroczystość „Pieśń ujdzie cało”. Nasze zaproszenie przyjęło wielu znamienitych gości, a wśród nich przedstawiciele Sybiraków na czele z prezesem Zarządu łódzkiego Oddziału Związku Sybiraków, panem z Stanisławem Jurkinem.Uroczystość rozpoczął hymn Sybiraków, a o godzinie 11.11 w całej szkole w ramach ogólnopolskiej akcji „Do hymnu” uczniowie zaśpiewali hymn Polski. Następnie zgromadzonych gości przywitała pani dyrektor Grażyna Załuga.

W części artystycznej uczniowie klasy 2D, którzy pod opieką p. Anny Czarneckiej byli odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości, przedstawili losy polskich odkrywców na Syberii. Nie mogło zabraknąć oczywiście także wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek, którego przygotowanie nadzorowała p. E. Czyżykowska z uczniami klasy 2C, a sponsorowała Rada Osiedla Julianów – Marysin – Rogi oraz Rada Rodziców ZSG-T w Łodzi. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości dziękujemy i mamy nadzieję, że „Pieśń ujdzie cało” powróci na stałe do obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.