We wtorek 27 września uczniowie naszej szkoły udali się do kina, gdzie obejrzeli film pt. „Orlęta. Grodno 39” opowiadający historię napaści Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 roku. Po projekcji filmu uczniowie wraz z nauczycielami przeszli do łódzkiej archikatedry, gdzie poznali historię naszego miasta, wielokulturowość i wielowyznaniowość Łodzi w okresie wojennym. Atrakcją było wejście na wieżę katedry, gdzie mogli zobaczyć „Serce Łodzi” – największy łódzki dzwon, który bije tylko w szczególnych chwilach – ważnych dla Łodzian i Polaków. „Serce Łodzi” zstąpiło dzwon „Łódzki Zygmunt”, który podczas II wojny światowej został zrabowany przez niemieckich okupantów i prawdopodobnie przetopiony na amunicję i broń. Nigdy go nie odnaleziono. W wojennej historii Polski, dzwon ten był drugim co do wielkości dzwonem w Polsce (po „Zygmuncie Krakowskim”).