Zarząd Łódzkiego Oddziału Związku Sybiraków 

zaprasza 

w Dniu Sybiraka na uroczystą Mszę Św. 

w intencji Ojczyzny i Polaków zmarłych na zesłaniu 

oraz tych, którym dane było powrócić do Kraju. 

Msza św. odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej 

w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 265 

17 września 2022 r. o godz. 1200 

Wystawa z okazji Dnia Patrona Szkoły
Na tegorocznej wystawie z okazji Dnia Patrona Szkoły biblioteka szkolna prezentuje publikacje dostępne w swoich zbiorach opisujące sybiracką codzienność. Poza literaturą można zapoznać się również z życiem i twórczością Jacka Malczewskiego, twórcy cyklu obrazów ukazujących sceny z udziałem polskich zesłańców w tym również sceny z ich życia codziennego. Dodatkowo na wystawie możemy również znaleźć informacje na temat historii obchodów Dnia Sybiraka oraz najważniejszych miejsc pamięci o tamtych wydarzeniach w naszym regionie.