Wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba o nią stale dbać i zabiegać.

św. Jan Paweł II

11 listopada – to dzień bliski sercu każdego Polaka – Patrioty, dzień radosny, symboliczny kres rozbiorów i odzyskanie wolności po 123 latach zaborów.

Z okazji Święta Niepodległości od kilkunastu lat spotykaliśmy się z Sybirakami na uroczystości „Pieśń ujdzie cało”. W tym roku sytuacja związana z pandemią nie pozwoliła na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, ale zapewniamy Patrona ZSG – T o naszej pamięci oraz nadziei na spotkanie w kolejnym roku. 

„Pieśń ujdzie cało” stała się dla nas jedną z ważniejszych uroczystości. Przygotowywali ją zawsze uczniowie klas pierwszych. W tym trudnym dla nas wszystkich roku, klasa 1B pod opieką wychowawcy p. Kariny Orłowskiej, przygotowała z okazji  Narodowego Święta Niepodległości prezentację, którą mogą Państwo zobaczyć na naszej stronie internetowej. Szczególne podziękowania kierujemy do ucznia klasy 1B Bartłomieja Gogacza, który przygotował film od strony technicznej. 

Link do filmuobejrzyj!